Zapraszamy na Maraton Beskidy i Rajd Nordic Walking

28 październik 2015

Zapraszamy na Maraton Beskidy i Rajd Nordic Walking

Kochasz góry i bieganie? Jeśli tak, to 7 listopada nie może Cię zabraknąć w Radziechowach, gdzie odbędzie się VIII edycja Maratonu Beskidy i VII Rajd Nordic Walking. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest marka Hi-Tec.

Dla biegaczy i miłośników chodzenia z kijkami

Zawodnicy wystartują ze stadionu GKS w gminie Radziechowy koło Żywca: uczestnicy Rajdu Nordic Walking o godzinie 8, z kolei biegacze o godzinie 10. Grupa pierwsza do pokonania będzie miała 21 km 95 m przez Twardorzeczkę i Golgotę Beskidów. Na biegaczy czeka trasa o długości 42 km 195 m przebiegająca m.in. przez Przybędzę, Twardorzeczkę, Ostre, Zimnik, Buczynę, Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Małe Skrzyczne, Kopę Skrzyczeńską, Kościelec, Dolinę Zimnika, Ostre i Krzyż Jubileuszowy.

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking

W tym roku po raz pierwszy rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking. Ich uczestnicy przed startem będą mieli możliwość skorzystania ze specjalnej Strefy Nordic Walking, gdzie licencjonowani instruktorzy udzielą im fachowych porad. Z pewnością warto z nich skorzystać, gdyż na trasie rozmieszczeni będą sędziowie odpowiedzialni za egzekwowanie prawidłowej techniki marszu.

Nagrody dla najlepszych

Impreza w Radziechowach będzie obfitowała nie tylko w sportowe emocje. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali koszulkę techniczną, mapę, dyplom, medal, gorący posiłek i upominek. Co więcej, na zwycięzców kategorii open i poszczególnych kategorii wiekowych czekają nagrody ufundowane m.in. przez markę Hi-Tec.

Maraton Beskidy jest najstarszym maratonem górskim w Polsce i jednym z biegów liczących się w punktacji Międzynarodowego Pucharu Maratonów Górskich.

foto: organizator