Marka Hi-Tec jednym ze sponsorów Biegu Fiata

25 maj 2016

Marka Hi-Tec jednym ze sponsorów Biegu Fiata

W niedzielę 29 maja w Bielsku-Białej odbędzie się 24. edycja Biegu Fiata. Na starcie stawi się ponad 1,5 tys. zawodników z Polski i zagranicy. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest marka Hi-Tec. 

Bieg, który przyciąga zawodników z kraju i zagranicy 

Bieg Fiata to impreza, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród biegaczy z Polski. Na trasie zawodów na przestrzeni ponad 20 lat pojawili się goście m.in. z Niemiec, Czech, Ukrainy, Włoch, Szwecji, Anglii, Francji a nawet USA, Kenii, Etiopii czy Nowej Zelandii.

Dla dorosłych i dla młodzieży

Bieg główny rozgrywany jest na odcinku o długości 10 km. Trasa biegnie od bramy głównej FAP, ulicami Warszawską, Partyzantów, Leszczyńską aż do Placu Ratuszowego, na którym przewidziana jest meta. W rywalizacji mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców) i posiadają aktualne badania lekarskie. Start biegu głównego połączony jest ze startem zawodników na wózkach i startem biegu młodzieżowego. Trasa zawodów dla uczestników w wieku od 12 do 16 lat wynosi 3 km. 

Nagrody nie tylko dla najlepszych

Dla najlepszych zawodników biegu na 10 km, młodzieżowego oraz na wózkach czekają nagrody, m.in. od marki Hi-Tec. Rywalizacja główna będzie się rozgrywać w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Organizatorzy przewidzieli również upominki dodatkowe, np. dla najstarszych uczestników imprezy.

Mistrzostwa Polski Kobiet

 Bieg Fiata to wydarzenie, które może się pochwalić licznymi nagrodami. W 2001 i 2002 roku uzyskał certyfikaty „Złotego Biegu”, a w 2008 wyróżnienie nadane przez Serwis Internetowy “Maratony Polskie”. W ramach imprezy rozgrywane są Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Bieg główny zaliczany jest także do Pucharu Beskidów w Biegach Ulicznych, Grand Prix Polskiego Stowarzyszenia Biegów czy Ligi Festiwalu Biegów w Krynicy. Swoje klasyfikacje mają tutaj także lekarze, policjanci oraz pracownicy spółek FCA.

Serdecznie zapraszamy!