Mistrzostwa Świata Juniorów w Squashu

05 sierpień 2016

Mistrzostwa Świata Juniorów w Squashu

W najbliższy weekend w Bielsku-Białej wystartują Mistrzostwa Świata Juniorów w Squashu. W rywalizacji o najwyższe laury weźmie udział 21 reprezentacji narodowych. Dla stolicy Podbeskidzia będzie to sportowe wydarzenie roku. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów imprezy.

21 drużyn

Mistrzostwa będą się odbywały od 6 do 17 sierpnia w klubie Enjoy. Turniej rozpocznie się od zmagań indywidualnych zawodniczek i zawodników do lat 19. Od 12 sierpnia miłośnicy squasha będą mogli śledzić rywalizację drużynową. Na kortach naprzeciwko siebie stanie 21 zespołów z całego świata, m.in. z Argentyny, Australii, Egiptu, Indii, Pakistanu, RPA i USA. W zmaganiach po raz pierwszy w swojej historii będzie także uczestniczyć reprezentacja Polski.

Szklany kort pokazowy

Podobnie jak w latach ubiegłych najciekawsze mecze będzie można zobaczyć na Placu Chrobrego, w samym sercu miasta. Ustawiony zostanie tam szklany kort pokazowy, a na kibiców – oprócz sporej dawki sportowych emocji – będzie czekało aż 400 miejsc na trybunach.

800 meczów

Zawodnicy rozegrają w sumie 800 meczów. Ceremonię otwarcia zaplanowano na piątek 5 sierpnia (godz. 18.30, Plac Chrobrego). Finał indywidualny odbędzie się 11 sierpnia, a finałowy mecz drużynowy 17 sierpnia o godzinie 16 w klubie Enjoy. 

Zapraszamy do kibicowania!

foto: strona organizatora