Na podbój górskich szlaków z marką Hi-Tec

13 wrzesień 2016

Na podbój górskich szlaków z marką Hi-Tec

Trwają zapisy na IX Maraton Beskidy i VII Rajd Nordic Walking, które odbędą się 5 listopada w Radziechowach. Jak co roku na uczestników czekają niezapomniane sportowe emocje, malownicze widoki Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, wymagająca trasa i oczywiście nagrody. Miłośników biegania czy maszerowania po górskich terenach nie może tam zabraknąć! Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Przez Golgotę Beskidów

Maraton Beskidy to nie tylko sportowe wyzwanie, ale też gwarancja pięknych widoków. Trasa biegu pokrywa się bowiem z trasą EKO Biegu Szlakiem Dudka i przebiega przez Przybędzę, Twardorzeczkę, Ostre, Zimnik, Buczynę, Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Kopę Skrzyczeńską, Kościelec, Dolinę Zimnika, Golgotę Beskidów, Krzyż Jubileuszowy. Uczestnicy Rajdu Nordic Walking mają z kolei do pokonania 17 km przez Twardorzeczkę i Golgotę Beskidów. Zawodnicy wystartują ze stadionu GKS, a meta będzie na nich czekała w Domu Ludowym w Radziechowach. 

Niespodzianka dla każdego

Zgodnie z tradycją z Maratonu Beskidy nikt nie wraca z pustymi rękami. Nie inaczej będzie tym razem. Dla każdego uczestnika przygotowano koszulkę techniczną, mapę i upominek, a na mecie dyplom, medal i gorący posiłek. Na zwycięzców czekają z kolei puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez markę Hi-Tec. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólna zabawa przy muzyce kapeli regionalnej.

Prestiżowy maraton

Maraton Beskidy jet częścią Europacup – Międzynarodowego Pucharu Maratonów Górskich. W skład tej prestiżowej imprezy wchodzą 4 maratony górskie odbywające się w 3 krajach: w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Organizowana w Beskidach impreza może pochwalić się również licznymi nagrodami takimi jak Złota Kozica za Najlepszy Maraton Górski w Polsce i tytuł Najlepszego Maratonu na Śląsku.

Serdecznie zapraszamy!

foto: strona organizatora