Zapraszamy na 4. edycję biegu Górska Pętla Ultra Beskid Sport

02 marzec 2017

Zapraszamy na 4. edycję biegu Górska Pętla Ultra Beskid Sport

W sobotę 4 marca w Brennej startuje czwarta edycja 12-godzinnego biegu Górska Pętla, organizowanego przez stowarzyszenie Ultra Beskid Sport. Hi-Tec jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Trudna, ale malownicza trasa

Trasa Górskiej Pętli UBS stawia przed biegaczami spore wymagania, ale i zachwyca wspaniałymi widokami. Uczestnicy wystartują spod hotelu Kotarz Spa&Wellness w Brennej. Pierwszy odcinek trasy powiedzie ich przez Dolinę Hołcyny, Halę Jaworową i okolice szczytu Kotarz. Dalsza część trasy przebiega wzdłuż czerwonego szlaku aż do szczytu Grabowa – biegacze znajdą się wówczas na wysokości 900 m n.p.m. Kolejne punkty trasy to szczyt Stary Groń i zbiegi wzdłuż rzeki Brennicy, prowadzące prosto do strefy zmian. Długość pętli wynosi około 15 km, a suma przewyższeń to 800 m. Zawodnicy trasę zawodów mogą pokonywać indywidualnie lub w sztafetach.

12 godzin biegu

Zwycięzcą jest zawodnik lub zespół, który w ciągu 12 godzin pokona największą ilość pełnych pętli. Klasyfikacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz sztafet dwuosobowych. Aby zostać sklasyfikowanym, należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę - dotyczy to zarówno zawodników indywidualnych, jak i zespołów.

Strefa Kibica

Sympatycy Górskiej Pętli UBS mogą dopingować zawodników w specjalnej Strefie Kibica przy Chacie Grabowej. O gorącą atmosferę zadbają tu DJ i prezenter radiowy. Kibice mogą rozgrzać się także przy rozpalonym kominku, znakomitych domowych daniach i ciepłych napojach.

Wręczenie nagród

Otwarcie Biura Zawodów nastąpi 4 marca o godzinie 8:00, zawodnicy mogą rejestrować się do godziny 11:00. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 12:12. Ostatnia pętla zostanie zamknięta o 22:12, a zakończenie biegu nastąpi 12 minut po północy. Zwycięzcy odbiorą nagrody 5 marca o godzinie 01:30.

Zapraszamy!

 

foto: strona organizatora (Marcin Sroka)