Hi-Tec wspiera Szczyrk w promocji sportu

30 czerwiec 2017

Hi-Tec wspiera Szczyrk w promocji sportu

W niedzielę 9 lipca w Szczyrku odbędzie się VIII Bieg po Serce Zbója Szczyrka.

Impreza o rekreacyjno- charytatywnym charakterze, z uwagi na niestandardową formę, co roku przyciąga miłośników aktywności fizycznej. Marka Hi-Tec od lat jest partnerem Szczyrku, dlatego i tym razem wspieramy miasto w organizacji biegu. Impreza rozpocznie się na Placu św. Jakuba w samo południe.

Zabawa oraz sportowa rywalizacja

Ideą biegu jest pokonanie dowolną techniką jak największej ilości okrążeń wyznaczonej trasy. Można zrobić to biegając, spacerując, z kijkami nordic walking, na rolkach, hulajnodze czy wózku inwalidzkim. Wszystko po to, by w wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej uczestników.

Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników biegu zostanie on podzielony na dwie części: osobno wystartują rowerzyści/rolkarze, a później tą samą trasę będą pokonywać biegacze/piesi. Długość pokonanego dystansu wyznacza kondycja zawodnika. Czas trwania biegu jest jednak ograniczony. Na pokonanie trasy wyznaczono 2 godziny, rowerzyści i rolkarze mają do dyspozycji 1 godzinę 30 minut.

Rekreacyjno-charytatywny charakter

Bieg po Serce Zbója Szczyrka to nie tylko impreza sportowo-rekreacyjna, ale także inicjatywa o charakterze dobroczynnym. Celem biegu jest wsparcie lokalnej działalności charytatywnej oraz inicjatyw Stowarzyszenia Zbója Szczyrka. Uczestnicy gromadzą na swojej Karcie Biegu serca, czyli stemple za pokonanie kolejnego okrążenia. Każde serduszko to określona kwota, która zostanie przeznaczona na pomoc chorym dzieciom.

Organizatorzy i nagrody

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, Miasto Szczyrk oraz Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia – Austria”. Imprezę wzbogacą dodatkowe akcje towarzyszące. Organizatorzy przewidują szereg nagród specjalnych, w tym upominki dla uczestników, którzy stawią się na trasie biegu w przebraniach.

Jako parter miasta Szczyrk, organizującego Bieg po Serce Zbója Szczyrka, zachęcamy wszystkich do udziału w imprezie i wspólnej zabawy!