III edycja Hi-Tec Biegu po Zdrój w Jaworzu

07 czerwiec 2017

III edycja Hi-Tec Biegu po Zdrój w Jaworzu

Amatorzy biegów górskich i ulicznych spotkają się 11 czerwca w Jaworzu na zawodach III Hi-Tec Bieg po Zdrój. Nasza marka jest głównym sponsorem wydarzenia.

Promocja aktywności w plenerze

Organizatorzy III Hi-Tec Biegu po Zdrój stawiają sobie za cel popularyzację aktywności fizycznej i promocję atrakcji Jaworza. Skąd nazwa zawodów? Gmina stara się o uzyskanie statusu uzdrowiska, a sportowe imprezy w plenerze znakomicie wpisują się w ideę zdrowego stylu życia. Ważnym aspektem III Hi-Tec Biegu po Zdrój jest także integracja lokalnej społeczności. Na starcie staną więc zawodnicy w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Uczestnicy mogą wybierać spośród kilku konkurencji o zróżnicowanej trudności.

Półmaraton górski i bieg uliczny na 10 km

Program imprezy obejmuje 2 biegi: Półmaraton Górski Bieg po Zdrój o długości 21 km oraz bieg uliczny na dystansie 10 km. Start i meta obu konkurencji znajdują się na terenie jaworzańskiego Amfiteatru. Klasyfikacja biegów głównych obejmuje kategorie open kobiet i mężczyzn oraz 5 osobnych kategorii wiekowych. Laureaci 3 pierwszych miejsc klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody finansowe i puchary.

Atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe

Na zdobywców czołowych miejsc w kategoriach wiekowych czekają dyplomy i upominki. Organizatorzy uhonorują także jaworzanina i jaworzankę, którzy uzyskają najlepsze wyniki w biegu na 10 km. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą biegi w wyznaczonych limitach czasu, wezmą także udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów – między innymi przez markę Hi-Tec.

Zawody dla najmłodszych

W ramach III Hi-Tec Biegu po Zdrój rozegrane zostaną także biegi dla dzieci i młodzieży. Juniorzy wystartują na dystansach 100 m, 250 m, 400 m, 800 m, 1200 m i 1600 m, a areną zmagań będzie kompleks sportowy przy ulicy Koralowej. Wszyscy młodzi biegacze otrzymają pamiątkowe dyplomy i słodkie przekąski, a zwycięzcy każdego biegu odbiorą także medale i upominki.

Zapraszamy!