Marsz śladami generała Nila pod patronatem Hi-Tec

06 wrzesień 2017

Marsz śladami generała Nila pod patronatem Hi-Tec

Już w najbliższy czwartek miłośnicy ekstremalnych zawodów trailowych i pasjonaci historii Polski spotkają się na starcie VI Marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”. Impreza odbędzie się w dniach 7-8 września, a marka Hi-Tec jest jednym z jej sponsorów.

 

Ku pamięci generała Nila

Organizatorzy zawodów – „Wojskowe Stowarzyszenie Kultura-Turystyka-Obronność” i Jednostka Wojskowa NIL – upamiętniają w ten sposób generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, jednego z najbardziej zasłużonych dowódców Armii Krajowej. 50-kilometrowa trasa marszu obejmuje teren Beskidu Wyspowego i Makowskiego. Obszar ten ściśle wiąże się z działalnością jednostki wojskowej Kedyw, powołanej i dowodzonej przez generała Nila.

 

Od zmierzchu do świtu

Wydarzenie rozpocznie się 7 września o godzinie 17:00 w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym „Pod Kamiennikiem” w Porębie. Organizatorzy i uczestnicy Marszu udadzą się wspólnie na Suchą Polanę, gdzie oddadzą hołd partyzantom walczącym w II wojnie światowej. Start marszu wyznaczono na godzinę 19:05, w porze zachodu słońca.

 

50 km bez punktów odpoczynku i odżywiania

Zawodnicy muszą pokonać 50-kilometrową trasę między zmierzchem a świtem; zakończenie limitu czasu przypada na godzinę 06:03 dnia następnego. Na trasie marszu nie będzie punktów odpoczynku, odżywiania i odświeżania; sportowcy nie będą mogli również korzystać z napojów i odżywek, podawanych przez osoby trzecie. Uczestnicy marszu staną więc przed niezwykle ambitnym wyzwaniem! Trójki mężczyzn i kobiet, którzy wywiążą się z niego najlepiej, zostaną nagrodzeni w trakcie uroczystej zbiórki Jednostki Wojskowej NIL (8 września, godz. 12:00).

Zapraszamy!

 

Foto: fanpage organizatora