XIX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego z marką Hi-Tec

13 marzec 2018

XIX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego z marką Hi-Tec

18 marca odbędzie się kolejna edycja jednego z najpopularniejszych w Polsce biegów na dystansie 21 km. Udział w XIX Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” zadeklarowało już ponad 1 800 zawodników z różnych części świata. Marka Hi-Tec po raz kolejny wspiera organizację biegu i jest jednym z głównych sponsorów imprezy.

 

Malownicza trasa wzdłuż jeziora

Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalnych, jak i początkujących sportowców. Półmaraton otwiera sezon biegowy na południu Polski, gwarantując uczestnikom nie tylko ogrom sportowych wrażeń, ale też prawdziwą ucztę dla oczu: wszystko za sprawą malowniczej trasy biegnącej wzdłuż Jeziora Żywieckiego.


Zabawy i konkursy na rynku

Start i meta biegu znajdują się na żywieckim rynku. Organizatorzy przygotowali dla uczestników oraz kibiców wiele atrakcji, w tym strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska ze sprzętem sportowym czy odżywkami dla sportowców. 
Na rynku odbędzie się także wręczenie nagród: wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają piękny pamiątkowy medal, a rekordzista trasy dodatkową premię.


Cykl biegów w Beskidach

Półmaraton otwiera także cykl biegów “Złota 50-tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), których zadaniem jest promowanie zdrowego, sportowego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na szereg atrakcji turystycznych regionu Żywiecczyzny.


Zapraszamy!

Foto: strona organizatora