26. edycja Biegu Fiata już w ten weekend!

25 maj 2018

26. edycja Biegu Fiata już w ten weekend!

W niedzielę 27 maja pod bramą bielskiego Fiata spotka się niemal 1 900 uczestników, by sprawdzić swoje biegowe możliwości na dystansie 10 km. Marka Hi-Tec jest jednym ze sponsorów wydarzenia i fundatorem nagród rzeczowych.  

Biegowe tradycje Podbeskidzia

Pierwsza edycja biegu wystartowała w 1993 roku – od samego początku na starcie uwzględniano zawodników na wózkach oraz młodzież, dzięki czemu majowy bieg ulicami Bielska-Białej na stałe wpisał się w sportowy kalendarz Podbeskidzia. Kolejne edycje przyciągały coraz więcej biegaczy, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, z kraju i zza granicy (m.in. z Kenii, Nowej Zelandii, Mołdawii czy Etiopii). W tym roku wystartują 1 862 osoby – w tym aż 29 obcokrajowców. 

Dystans ma znaczenie

Początek 10-kilometrowej trasy zgodnie z tradycją znajduje się w tzw. Bramie Fiata. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z charakterystycznymi dla regionu przewyższeniami, poruszając się wygodną, asfaltową trasą. Poszczególne etapy rozmieszczono w pobliżu najatrakcyjniejszych miejskich obiektów, zapewniając uczestnikom ciekawe widoki. Przewidziano również krótszą, 3-kilometrową trasę dla osób poniżej 16 roku życia.

Pierwszeństwo na trasie mają osoby poruszające się na wózkach, które wystartują o godzinie 11:00. Pozostałe osoby dołączą do rywalizacji po upływie 4 minut. 

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych

Na sześć najlepszy zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników czekać będą nagrody pieniężne i rzeczowe. Wyróżnienia przewidziano również m.in. dla najstarszych uczestników oraz reprezentacji poszczególnych środowisk zawodowych i zrzeszeń. Wśród upominków od sponsorów znajdują się również nagrody specjalne od marki Hi-Tec.

Życzymy powodzenia wszystkim startującym!