IV edycja Hi-Tec Biegu po Zdrój w Jaworzu

14 czerwiec 2018

IV edycja Hi-Tec Biegu po Zdrój w Jaworzu

Lubisz biegać po górskich szlakach? A może jesteś miłośnikiem typowych biegów asfaltowych? Bez względu na to, do której grupy należysz, tej imprezy po prostu nie możesz przegapić! W sobotę 16 czerwca odbędzie się kolejna edycja Biegu po Zdrój. Mamy przyjemność być sponsorem tytularnym tego wydarzenia. 

Półmaraton górski, bieg uliczny na 10 km i biegi dla dzieci

W ramach sobotniej imprezy odbędą się 2 biegi: Półmaraton Górski Bieg po Zdrój o długości 21 km oraz bieg uliczny na dystansie 10 km. Trasa półmaratonu poprowadzi zboczem na Palenicę, niebieskim szlakiem na Błatnią, żółtym szlakiem na Klimczok, po czym zawodnicy odbiją z Szyndzielni na szlak czerwony: Cuberniok – Wapienica – Zapora - Jaworze Dolne. Bieg asfaltowy będzie wiódł od ulicy Wapienickiej do Parku Zdrojowego. 
W zawodach będą mogły wziąć udział również dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano biegi na dystansach 100 m, 250 m, 400 m, 800 m, 1200 m i 1600 m. 

Atrakcyjne nagrody

Klasyfikacja biegów głównych prowadzona będzie w kategoriach open i kategoriach wiekowych. Laureaci 3 pierwszych miejsc klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody finansowe i puchary. Z kolei 3 pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi. Wszyscy młodzi biegacze otrzymają pamiątkowe dyplomy i słodkie przekąski, a zwycięzcy każdego biegu - medale i upominki. Specjalne nagrody przewidziano również dla najlepszych jaworzan oraz zawodników, którzy zostaną wylosowani.

Promocja aktywności w plenerze

Celem Biegu po Zdrój jest popularyzacja aktywności fizycznej i promocja atrakcji Jaworza. Ważnym aspektem IV Hi-Tec Biegu po Zdrój będzie także integracja lokalnej społeczności. 

Zapraszamy!