Hi-Tec sponsorem XXVII Biegu Fiata

17 maj 2019

Hi-Tec sponsorem XXVII Biegu Fiata

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, startuje 27. edycja Biegu Fiata – jednego z najważniejszych biegów ulicznych na Podbeskidziu. W gronie sponsorów imprezy znajduje się także marka Hi-Tec.

Zawody sportowe dla każdego

Bieg Fiata, organizowany w ramach obchodów Dni Bielska-Białej, od dwóch dekad cieszy się niezmienną popularnością wśród amatorskich biegaczy z Podbeskidzia i nie tylko. Organizatorzy zawodów stawiają sobie za cel nie tylko promocję miasta, ale i propagowanie idei aktywnego stylu życia w całym społeczeństwie. Na starcie stają więc dorośli, dzieci i młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Od pierwszej edycji w Biegu Fiata rywalizują także zawodnicy na wózkach inwalidzkich.

Zakończenie  Pucharu Euroregionu Beskidy w Biegach Ulicznych

Bielskie zawody kończą cykl Pucharu Euroregionu Beskidy w Biegach Ulicznych. Jego uczestnicy konkurowali dotychczas w XX Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego i Cieszyńskim FORTUNA Biegu na 10 km. Program Biegu Fiata obejmuje także dekorację zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu. 

27. Bieg Fiata – informacje praktyczne

Uczestnicy 27. edycji Biegu Fiata spotkają się 19 maja na terenie FCA Poland, gdzie mieści się punkt startowy. Trasa 10-kilometrowego biegu wiedzie przez historyczne centrum Bielska-Białej; zawodnicy miną m.in. zabytkowy budynek dworca PKP, plac Chrobrego, Zamek Sułkowskich i ratusz w Białej. To właśnie tam, na Placu Ratuszowym, uczestnicy wbiegną na linię mety. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają atrakcyjne nagrody, ufundowane m.in. przez markę Hi-Tec.

Zapraszamy do kibicowania uczestnikom 27. Biegu Fiata!