Ku pamięci generała Nila z marką Hi-Tec

03 wrzesień 2019

Ku pamięci generała Nila z marką Hi-Tec

W czwartek 5 września odbędzie się 8. edycja ekstremalnego marszu „Śladami generała Nila - Od zmierzchu do świtu”. Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy!

Od zmierzchu do świtu

Marsz odbędzie się w nocy z 5 na 6 września w rejonie Myślenic, Beskidu Makowskiego i Beskidu Wyspowego. Po oddaniu hołdu partyzantom walczącym w II wojnie światowej uczestnicy wystartują o godzinie 19.15, czyli w momencie astronomicznego zachodu słońca.

Zawodnicy do pokonania będą mieli trasę o długości 50 km. Na trasie marszu nie będzie punktów odpoczynku, odżywiania i odświeżania; sportowcy nie będą mogli również korzystać z napojów i odżywek, podawanych przez osoby trzecie. Uczestnicy marszu staną więc przed niezwykle ambitnym wyzwaniem!

Trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki w kategoriach open mężczyzn oraz kobiet otrzymają nagrody. Ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się podczas uroczystej zbiórki jednostki o godzinie 11.

Ku pamięci generała Nila

Marsz organizowany jest ku pamięci Patrona Jednostki Wojskowej NIL, gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila – twórcy i dowódcy KEDYWU, bojownika o wolność Narodu Polskiego oraz żołnierzy zgrupowań partyzanckich, walczących w rejonie Beskidu Makowskiego.

Wydarzenie przeznaczone jest dla miłośników formacji Wojsk Specjalnych i forsownych marszobiegów w trudnym terenie górskim.

Zapraszamy!